четврток, февруари 10, 2011

Брено на мета на Реал

Posted on 2/10/2011 by Raisinloaf


Реал на лето ке се обиде да ангажира млад стопер кој би бил како замена за Карваљо кој може уште малку да игра на високо ниво.Реал го има Пепе кој има неизвесен статус поради непродолжувањето на договорот а на клупа се Албиол и Гарај кои се одлични играчи.Сепак Реал не планира сензационален трансфер или голема ѕвезда туку младиот 21 годишен стопер на Баерн Минхен , Брено.Тој на лето ке влезе во последната година од договорот и Баерн највероватно ке се одлучи да го продаде и да заработи нешто.Реал највероватно ке понуди само 4 милиони за Брено а и самиот играч бил заинтересиран да премине во составот на Реал каде ја гледа својата иднина.
Брено сезонава одигра само 9 натпревари од кои само 6 како стартер.За него заинтересирани се и Тотенхем,Лион и Интер.Доколку не успеан во намерата да го ангажират Брено тогаш ке се свртат кон Тиаго Силва кој е поскапа опција и за него Милан може да бара и до 25 милиони евра.

No Response to "Брено на мета на Реал"

Leave A Reply