четврток, февруари 10, 2011

Пепе го напушта Реал , преминува во Сити

Posted on 2/10/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид нема намера да го продолжи договорот со Пепе.МАРКА тврди дека играчот е пред заминување од Реал а највероватно нова дестинација му е Сити.
Сагата околу новиот договор наПепе продолжува , АС и МАРКА јавуваат дек Реал и дефинитивно одлучил да го продаде овој игра на лето и парите да ги вложи во нови засилувања во одбраната.Португалецот бара 6 милиони евра но клубот му нуди максимум 3.5 милиони евра.Пепе неодамна изјави де претседателот на клубот е тој ко не сака да понуди добар договор на што новинарите му поставија прашање што со 50% пропуштени натпревари поради повреди?Пепе одговори дека и останатите пропуштаат толку.Што можеби се мисли на Кака кој долг период отсуствуваше а има еден од наплатените договори во Реал.

Во Клубот се уверени дека Рамос е вистинската замена за Пепе на таа позиција и со тоа би се свртеле кон доведување на бек.

Манчестер Сити е спремен за Пепе да исплати 35 милиони евра , да му дадат 6 милиони по сезона и гаранција дека ке биде првотимец што нему му одговара.Освен Сити и Челзи и Арсенал сакаат да го ангажираат но не се спремни да понудат повеке од 25 милиони евра.

No Response to "Пепе го напушта Реал , преминува во Сити"

Leave A Reply