петок, февруари 11, 2011

Финалето на Кралскиот Куп на Местаља

Posted on 2/11/2011 by Raisinloaf


Местаља , стадионот на Валенсија ке ги угости Реал Мадрид и Барселона на 20 април во финалето на Шпанскиот Куп.На состанокот на Фудбалскиот сојуз на Шпанија , на кој учествуваа претставници на двата клуба и било одлучено дека во најдобар интерес на двата клуба како и од безбедносни причини дуелот да не биде одигран на Бернабеу или Камп Ноу.На крај , неутралениот терен е најреална опција.Се разговарало и за тоа колку влезници ке добијат двата клуба и највероватно секој клуб ке добие не повеке од 15.000 влезници за своите фанови.Последен пат Реал во купот триумфирале 1993 година додека Каталонците во 2008/09

No Response to "Финалето на Кралскиот Куп на Местаља"

Leave A Reply