петок, февруари 11, 2011

Реал Мадрид со сериозна намера за ангажман на Фабрегас

Posted on 2/11/2011 by Raisinloaf


Флорентино Перез се враќа на големата трансфер сцена.По ланското мирно лето ,Перез сега се подготвува за нови големи трансфери.Деновиве се споменуваше подготвеноста на Реал да исплати 60 милиони евра за Фабрегас , и откако и Челзи реагираше со приближна сума а Каталонците , Барселона не е моќна за ваква битка , Перез се одлучил и наводно веке се преговарало Бензема да премине во Арсенал и 60 милиони евра за Фабрегас да се пресели на Бернабеу.Бензема не задоволи досега во дресот на Реал а Венгер во последните 3-4 години нон стоп се интересира за него и не би можел да ја одбие оваа понуда на Реал.Тој со овој трансфер ке добие врвен напаѓач плус пари за да ангажира нови играчи додека кај Реал ситуацијата е поинаква.Во средниот ред  Реал ги има Чаби Алонсо,Кедира,Лас,Гаго,Озил,Кака,Гранеро,Каналес и не се гледа логиката на овој трансфер но Перез и Перез и тој најдобро си знаи.

No Response to "Реал Мадрид со сериозна намера за ангажман на Фабрегас"

Leave A Reply