сабота, февруари 05, 2011

Мурињо:Останувам во Реал Мадрид

Posted on 2/05/2011 by Dimitar Madridista

Португалецот ја спушта топката после жестоките медиумски шпекулации.Мурињо тврди како во Реал Мадрид "не може да му биди подобро".Тој сега е на удар на јавноста заради бодовниот заостаток зад Барселона,но ги отфрла наводите за напуштање на клубот."Нема да се вратам во Италија.Имам уште четири години од договорот со Реал,и се надевам дека ќе си го исполнам до крајот.Мојата иднина не е поврзана со резултатите,па ако е клубот среќен,среќен сум и јас.И сум.Ве уверувам дека одиме во насока која ми се допаѓа",му порача Мурињо на сите кои се сомневаа во него.

No Response to "Мурињо:Останувам во Реал Мадрид"

Leave A Reply