недела, февруари 06, 2011

Мурињо се предомисли,Џерард сепак доаѓа?

Posted on 2/06/2011 by Dimitar Madridista


Управата на Ливерпул повторно има причина да биде нервозна,затоа што Реал наводно подготви понуда за капитенот на црвените Стивен Џерард,кој би требало да пристигне на Бернабеу на крајот од сезоната.Мурињо неколку пати изјави дека е одушевен од играта на Џерард,и ова ќе биде трет негов обид да го ангажира,после двата неуспешни дури беше тренер на Челзи.Сумата која Реал ќе ја понуди изнесува 29,5 милиони евра.

No Response to "Мурињо се предомисли,Џерард сепак доаѓа?"

Leave A Reply