сабота, февруари 05, 2011

Педро Леон барал да остане

Posted on 2/05/2011 by Raisinloaf


Крилниот играч на Реал Мадрид , Педро Леон неодамна одби да премине во Челзи или Сити.И двата клуба пратиле официјални понуди кои биле одбиени.

Уште од денот кога дојде за 10 милиони во Реал Мадрид многумина беа скептици околу успехот во Реал Мадрид но сепак е еден од најдобрите џокери на тренерот Мурињо сезонава.Колку е одлучен да остане во Реал и да изгради успешна кариера покажува податокот кој денеска Марка го објави во кој стои дека Леон барал да не биде продаден.Сезонава настапи на 13 натпревари ,во Кралскиот Куп каде настапи на четири натпревари и еднаш постигна погодок , исто толку пати настапи и во Лигата на Шампионите каде на гостувањето во Милано донесе многу важен бод.ВО домашното првенство настапи 5 пати но ниеднаш како стартер.

No Response to "Педро Леон барал да остане"

Leave A Reply