четврток, февруари 03, 2011

Адебајор:Ова е нешто посебно

Posted on 2/03/2011 by Dimitar Madridista

Ова беше посебен натпревар за мене бидејќи дебитирав со гол на Бернабеу,многу сум среќен, го сакам овој клуб, и од секогаш сонував да играм тука.Тука сум за да играм без разлика дали тоа ќе биде цел натпревар,15 или 20 минути.Бензема изигра добро,имаше неколку шанси не постигна гол, но тоа е фудбалот.Тој е одличен играч и ќе постигне многу голови тука.Има уште многу време до финалето,и сега треба да се сконцетрираме на лигата.Ќе се соочиме со еден од најдобрите тимови на светот,ќе биде тежок натпревар,и ќе направиме се за да го освоиме купот.

No Response to "Адебајор:Ова е нешто посебно"

Leave A Reply