четврток, февруари 03, 2011

Реал го продава Пепе и го носи Лам?

Posted on 2/03/2011 by RaisinloafРеал Мадрид веке го губи трпението со Пепе кој сеуште не го потпишува новиот договот за кој бара голема плата која искерно и не ја заслужил досега.

Клубот досега правеше големи грешки што на играчи како Кака и Бензема им даваше големи плати а со настапите не ги заслужуваат.Реал на Пепе му нуди плата од 3.5 милиони евра наместо досегашната од 1.8 милиони евра.Но тој бара од 5.5 милиони до 6 милиони евра што е неприфатливо за Реал.Валдано наводно е подготвен да го продаде Пепе за 30 милиони евра и на негово место на позицијата стопер да игра Серхио Рамос кој обично игра како десен бек.Со продажбата на Пепе , Реал би пробал во своите редови да го донесе 27-годишниот Филип Лам од Баерн за истата сума што би ја добиле за Пепе.Лам е многу смирен играч кој игра како лев и десен бек , брз е и има добра техника , и можеби најважното е што не прави многу непромислени фаули што не е случај со Пепе.Сепак проблем претставуваат челниците на Баерн кои можат да барат и до 40 милиони евра.

No Response to "Реал го продава Пепе и го носи Лам?"

Leave A Reply