вторник, февруари 01, 2011

Сити и Челзи со понуди до Педро Леон

Posted on 2/01/2011 by Raisinloaf


Манчестер Сити и Челзи во Јануари испратиле официјални понуди до Реал за услугите на Педро Леон.
Се претпоставува дека ниедна не ги задоволила челниците на Реал откако Реал плати за Леон 10 милиони евра а и самиот Мурињо изјави деновиве дека се почесто ке смета на младиот Леон.Не е познато колку пари е понудено за Леон но Перез го почитувал ставот на Мурињо дека Леон не е на продажба.Сити го барал Леон на позајмица до крајот на сезоната мислејки дека преминувањето на Адебајор во Реал на 6 месеци ке помогне за реализација на трансферот.Реал во овој трансфер период се ослободи од Момо Диара и Давид Матеос кои преминаа во Монако односно АЕК.

No Response to "Сити и Челзи со понуди до Педро Леон"

Leave A Reply