петок, февруари 25, 2011

Реал Мадрид и Барселона во трка за потписот на Маркез

Posted on 2/25/2011 by Raisinloaf


Жозе Мурињо сериозно се заинтересирал за еден од најпријатните изненадувања сезонава , Чави Маркез , млад плејмејкер од каталонскиот Еспањол кој покрај тоа што е млад и многу талентиран воедно е и ефтин.

Мурињо посебно бил воодушевен од овој играч и како што тврди АС , посебно го импресионирало неговата визија и одличната воигранос со целата екипа , па сезонава тој е движечка сила на Еспањол кој сезонава игра одлично.Освен тоа , Реал може да го доведе на лето за само 6 милиони евра а договор со Еспањол има до 2013 година.Еспањол за него бара 9 милиони евра , што би можеле да биде прифатено од Реал.

1 Response to "Реал Мадрид и Барселона во трка за потписот на Маркез"

Leave A Reply