сабота, февруари 26, 2011

Карваљо сака победа без примен гол

Posted on 2/26/2011 by Dani


Дефанзивецот на Реал, Рикардо Карваљо во разговор за АС зборуваше за натпреварот против Депортиво, во кој очекува победа.

"Секогаш сакам да бидам што подобар. Среќен сум што постигнувам голови. До сега постигнав 3 и се надевам дека ке постигнам уште."

"Важно ми е да не примиме гол. Сакам да победиме, но без примен гол. Депортиво има одличен напад и играат одличен фудбал."

No Response to "Карваљо сака победа без примен гол"

Leave A Reply