понеделник, февруари 07, 2011

Жозе Мурињо со ново признание!!!

Posted on 2/07/2011 by Raisinloaf


Жозе Мурињо и понатаму е топ тема во Италија.Имено тренерот на Реал Мадрид ја освои наградата Панчина Д`Оро (Златна Клупа) како благодарност за она што го стори минатата сезона на клупата на Милански Интер со кој освои тројна круна.Во конкуренција беа и Луиџи Делнери кој заврши како втор пред Раниери на третата позиција.Мурињо претходно е прогласен и за најдобар од страна на играчите т.е трофејот Оскар дел Калчо.

Реал Мадрид може да биде среќен што има ваков тренер , тренер кој е прогласен и од Фифа за најдобар за минатата сезона.Сето тоа треба да биде поттик за играчите да бидат стрпливи и да ги извршуваат задачите на Мурињо и со тоа победите и трофеите ке бидат составен дел од оваа генерација на Реал Мадрид.

No Response to "Жозе Мурињо со ново признание!!!"

Leave A Reply