понеделник, февруари 07, 2011

Озил е новиот "Зинедин Зидан"

Posted on 2/07/2011 by Dimitar Madridista

Со игрите што ги прикажува во Реал Мадрид,Месут Озил веќе почнаа да го споредуваат со Зинедин Зидан.После победата од 4-1 над Реал Сосиедад,Озил уште еднаш ја доведе публиката да стане од своите места и да го испрати со овации.Многу од навивачите,а и соиграчите гледаат на Германецот како нов Зидан,кој е една од главните легенди на Реал Мадрид."Тој ги освои срцата на навивачите,и верувам дека тој е вистинскиот играч на Реал Мадрид за во наредните 10 години"изјави Жозе Мурињо.

No Response to "Озил е новиот "Зинедин Зидан""

Leave A Reply