четврток, февруари 17, 2011

Флорентино Перез планира средби за трансфер на Фабрегас и Бејл

Posted on 2/17/2011 by Raisinloaf


Во Мадрид деновиве се шпекулира дека Флорентино Перез планира неколку патувања во Лондон во наредниот период.

Повод за патувањата ке биде планот на Перез за доведување на Цеск Фабрегас и Герет Бејл во Реал Мадрид.Перез наводно веке стапил во директни разговори со претставниците на Арсенал.За Бејл пак Перез наводно преку спонзори од Саудиска Арабија ке се обиде да собере пари за да го ангажира Герет Бејл за кого Тотенхем ке бара 40 милиони додека Перез наводно веке припремил 60 милиони за Фабрегас.

No Response to "Флорентино Перез планира средби за трансфер на Фабрегас и Бејл"

Leave A Reply