вторник, февруари 01, 2011

Повикани за мечот со Севиља

Posted on 2/01/2011 by Raisinloaf


Голмани:Casillas, Adan, Mejias
Одбрана:Carvalho, Ramos, Marcelo, Arbeloa, Albiol, Garay
Среден ред:Lass, Khedira, Granero, Xabi Alonso, Di Maria, Kaka, Ozil.
Напад:Cristiano Ronaldo, Adebayor, Benzema.
...
Ќе отсуствуваат Игуаин,Дудек,Пепе поради повреда,а Педро Леон,Гаго и Каналес поради одлука на тренерот.Се враќа Марсело кој беше отсутен на последниот натпревар поради грип,а после повредата здобиена на 5 јануари на натпреварот со Леванте и скоро еден месец отсуство се враќа и Пепе кој денес тренираше заедно со останатите.

No Response to "Повикани за мечот со Севиља"

Leave A Reply