вторник, февруари 01, 2011

Реал Мадрид заработува од продажбата на Дренте

Posted on 2/01/2011 by Raisinloaf


Херкулес нема да преговара со Реал за трансфер на Дренте по крајот на сезоната кога завршува позајмицата.
Иако летото без проблеми се договорија за позајмица и откако Дренте покажа фантастични настапи за Херкулес се чинеше дека управата ке го откупи неговиот договот но по проблемите помеѓу Дренте и раководството на Херкулес тоа нема да се случи.Така Перез на лето ке мора да му бара нов клуб бидејки во Реал за него место повеке нема.Реал за него плати 14 милиони евра а Јувентус за него е спремен да издвои 8 милиони.Исто и и Фиорентина е заинтересирана за него а летото понуди 7.5 милиони што беа одбиени.Реал посакува што побрзо да се ослободи од Холанѓанецот а и Мурињо не сака играчи кои со свото понашање внесува немир во екипата.

No Response to "Реал Мадрид заработува од продажбата на Дренте"

Leave A Reply