понеделник, февруари 07, 2011

Валдано:Роналдо е нов наследник на Ди Стефано,а не Меси

Posted on 2/07/2011 by Dimitar Madridista


Спортскиот директор на Реал Мадрид Хорхе Валдано,му возврати на тренерот на Атлетико Мадрид Кике Санчез Флорез кој направи споредба помеѓу Меси и легендарниот Ди Стефано.Флорез тоа го направи после победата на Барселона над Атлетико Мадрид со 3-0,а на тој натпревар Меси го постигна својот 4-ти хет трик сезонава.Роналдо на тоа возврати со 2 гола на вчерашниот натпревар,за потоа Валдано го нарече Роналдо,Ди Стефано на 21-от век."Не е Меси,туку Роналдо е наследникот на Ди Стефано,меѓу другото затоа и што го носи Реаловиот дрес.Тој е многу важен играч кој бара место во историјата на нашиот клуб,и не би го менувале Кристиано за ништо на овој свет",рече Валдано.

No Response to "Валдано:Роналдо е нов наследник на Ди Стефано,а не Меси"

Leave A Reply