сабота, февруари 12, 2011

Официјално : Реал не го сака Цеск!

Posted on 2/12/2011 by Raisinloaf


Иако деновиве нон стоп се поврзува голема сума на пари кои би требало да бидат исплатени на Арсенал за трансфер на Цеск во Реал сепак клупски претставници за L`Equipe изјавија дека Реал засега не планира ангажман на Фабрегас.

23-годишниот Цеск Фабрегас наводно пред неколку недели добил понуда од Реал Мадрид која Арсенал ја одбил.Подоцна се тврдеше дека Реал е спремен да даде 60 милиони и Бензема за Фабрегас.Но сепак Реал ги негираше сите овие шпекулации поради фактот што Реал има одлични играчи на таа позиција каде Озил и Алонсо се незаменливи а и Кака игра се подобро па шансите да Фабрегас премине во Реал се мали.

No Response to "Официјално : Реал не го сака Цеск!"

Leave A Reply