сабота, февруари 12, 2011

Ливерпул по Бензема?

Posted on 2/12/2011 by Raisinloaf


Англиските медиуми јавуваат дека Ливерпул во последниот ден од преодниот период испратил понуда за Карим Бензема , а Перез ја одбил без да ја разгледа.

Ако се верува на медиумити , кои со шпекулации заработуваат милиони , иако се свесни за своите непроверени информации , Ливерпул се интересирал за Бензема.Иако за Бензема јавно интерес пројавија и Арсенал , Сити и Челзи сепак Реал не планира да го продава французинот , барем до лето.Сепак од Ливерпул сметале дека со вракањето на Игуаин ке се отвори можност да го ангажираат Бензема.Адебајор веке си заработи трансфер во Реал а 15 милиони можат да ги извлечат од продажбата на Бензема со што ке им остане уште толку за нови засилувања.Бензема е проценет на 30 милиони а цената за него може многу да порасне бидејки се интересираат многу клубови.Абрамович наводно бил цврсто решен да го доведе како замена за Дрогба кој ке си замине по крајот на сезоната.Во секој случај , напредок во формата на Бензема се осеќа и тој покрај по честото постигнување на погодоци и доста асистира и ако неговата форма продолжи во нагорна линија тогаш Мурињо ке има тешка задача да одбере кој ке игра во нападот , Адебајор,Бензема или Игуаин.

No Response to "Ливерпул по Бензема?"

Leave A Reply