понеделник, февруари 28, 2011

АС:Реал е подготвен да ги разгледа понудите за Кака

Posted on 2/28/2011 by Dimitar Madridista

Во Реал Мадрид се подготвени да ги разгледаат понудите во летниот преоден рок за Рикардо Кака.Некогаш најдобриот играч на светот кој дојде во Реал Мадрид за 67 милиони евра,не блесна во дресот на Кралскиот Клуб,и не ги прикажува игрите на начин како што тоа го правеше во Милан.Причина за тоа се секако и повредите,но и сега кога е потполно опоравен не игра на потребното ниво.Во Реал Мадрид полека го губат трпението,и заради фактот што постигна 2 гола од 11 натпревари а ниту еден од нив не го одигра до крај.Инаку договорот на Кака му истекува во Мај 2015 година.

No Response to "АС:Реал е подготвен да ги разгледа понудите за Кака"

Leave A Reply