сабота, февруари 26, 2011

Мурињо го објави спискот на играчи, за мечот со Депортиво

Posted on 2/26/2011 by Dani
Жозе Мурињо го објави списокот на 20 играчи, на кој ќе смета за мечот со Депортиво.
На списокот ги нема Каналес, Кедира и Игуаин поради повреда.
Поради техничка одлука е изоставен и Педро Леон.

Голмани: Касиљас, Адан, Дудек
Одбрана: Карваљо, Пепе, Рамос, Албиол, Арбелоа, Гарај, Марсело
Среден ред: Алонсо, Озил, Гаго, Диара, Кака, Гранеро, Ди Мариа
Напад: Роналдо, Бензема, Адебајор

No Response to "Мурињо го објави спискот на играчи, за мечот со Депортиво"

Leave A Reply