четврток, февруари 24, 2011

Марадона : Веке го гледам Агуеро како потпишува за Реал

Posted on 2/24/2011 by Raisinloaf


Диего Марадона ,еден од најдобрите на сите времиња , ако не и најдобар , верува дека неговиот 22 - годишен зет ке потпише со Реал Мадрид во текот на летото.

"Веке го гледам како потпишува за Реал" - Изјави Марадона за МАРКА.

Реал Мадрид во текот на Јануари се интересирање за Агуеро но сепак Атлетико одби да го продаде на Реал Мадрид.
Во оваа изјава на Марадона може да се верува бидејки сепак се работи за сопругот на неговата керка а и додека Марадона беше селектор токму Агуеро заедно со Игуаин и Тевез беа главниот избор во нападот.Марадона уште изјави:

"На Гвардиола му е лесно , тој играше во Примера за Барселона , го учеше тренерскиот занает во Барселона , кога застана на кормилото тој доби готов производ но според мене , Мурињо е најдобриот тренер во светот а тоа ке го докаже во Реал.

No Response to "Марадона : Веке го гледам Агуеро како потпишува за Реал"

Leave A Reply