среда, февруари 23, 2011

Валдано: Остваривме добар резултат

Posted on 2/23/2011 by Dani"Генералниот директор на Реал, Валдано, смета дека неговиот клуб, оствари добар резултат против Лион, и верува дека ке продолжат во 1/4 финале."

"Изиграа одличен натпревар и во второто полувреме можеа да постигнат уште голови, два удари завршија во рамките од голот, а морам да го спомнам и недосудениот пенал."

"Овој резултат е добар за нас. Голот на Бензема не стави во добра позиција пред реваншот на Сантијаго. Верувам дека со подобршката од нашите навивачи ќе поминеме во 1/4 финале."

No Response to "Валдано: Остваривме добар резултат"

Leave A Reply