среда, февруари 23, 2011

100-ти гол на Бензема во кариерата

Posted on 2/23/2011 by Dimitar Madridista


Голот кој синоќа го постигна Бензема беше негов 100-ти официјален гол во кариерата.Првиот гол Французинот го постигна во 2005 година на натпреварот против Розенборг во Лигата на Шампионите,но неговиот талент доаѓа на сцена во сезоната 2007/2008 кога постигна 33 голови,беше најдобар стрелец во Француската Лига и го освои "Браво Трофејот".Кога дојде во Реал Мадрид првиот гол го постигна на натпреварот против Ксерез во победата на Реал Мадрид од 5-0,и во таа сезона за Кралскиот Клуб постигна 22 гола.

No Response to "100-ти гол на Бензема во кариерата"

Leave A Reply