понеделник, февруари 21, 2011

Карваљо најефикасен дефанзивец

Posted on 2/21/2011 by Dani
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Рикардо Карваљо е моментално најефикасниот дефанзивец во Ла Лига. Голот против леванте беше негов трети гол во 22 натпревари во лига оваа сезона. Својот прв сезонава го постигна на 11 Септември против Осасуна, а месец дена подоцна и својот втор гол против Атлетико Мадрид.

  • Карваљо - Реал Мадрид - 3 гола
  • Капдевиља - Виљареал - 2 гола
  • Сан Хосе - Атлетик Билбао - 2 гола
  • Кристиан - Расинг Сантандер - 2 гола
  • Колото - Депортиво - 2 гола
  • Лопо - Депортиво - 2 гола
  • Аитами - Депортиво - 2 гола
  • Мигел Флањо - Осасуна - 2гола

No Response to "Карваљо најефикасен дефанзивец"

Leave A Reply