недела, февруари 20, 2011

Адебајор пред Бензема

Posted on 2/20/2011 by Dimitar Madridista

Познатиот Шпански весник Марка ги објави резултатите од гласањето на навивачите за тоа кој да биде стартер против Лион.Според нив од првата минута треба да почне Адебајор кој доби 56,1% од гласовите а Бензема доби 43,9%.На вчерашниот натпревар против Леванте Бензема постигна гол а Мурињо после натпреварот изјави:"Ми се допадна играта на Рамос и Бензема".Дали ова значи дека сепак Бензема ќе добие предност пред Адебајор ќе се знае во вторник кога Реал ќе излезе на терен против Лион.

No Response to "Адебајор пред Бензема"

Leave A Reply