недела, февруари 20, 2011

Реал Мадрид 2 - 0 Леванте

Posted on 2/20/2011 by DaniВо 24 коло од Ла Лига, Реал Мадрид го совлада леванте со 2-0. Стрелци на головите беа Бензема и Карваљо.

Фудбалерите на Реал Мадрид можеа да ги декласираат Леванте, но голманот Мунуа со своите одлични одбрани ги спаси од дебакл. Сепак во двете ситуации од првото полувреме немаше спас.

Најпрво во 6 минута, Ди Мариа се проби по десната страна, покрај голманот Мунуа го проигра Бензема кому не му беше тешко да го доведе кралскиот тим во водство од 1-0. Четири минути пред крајот на првиот дел, по одлично изведениот слободен удар на Роналдо, му овозможи на Карваљо да го постигне можеби најлесниот гол во неговата кариера, и да го зголеми водството на 2-0.

После овој меч, Реал Мадрид се доближи на само 2 бода до Барселона, но имаат натпревар повеќе.

No Response to "Реал Мадрид 2 - 0 Леванте"

Leave A Reply