четврток, февруари 17, 2011

Калстром:Можеме да го елиминираме Реал

Posted on 2/17/2011 by Dimitar Madridista


Играчот од средниот ред на Лион Ким Калстром смета дека неговата екипа има се што е потребно за повторно да го елиминира Реал Мадрид од Лигата на Шампионите."Имаме се што е потребно да го победиме Реал Мадрид,не само во фудбалска смисла туку и во психолошка смисла.Ги имаме победувано,и ќе дадеме се од себе за повторно да го направиме тоа.Но сепак Реал е фаворит пред двомечот,оваа година се посилни во одбраната,и ќе ни биде многу потешко за разлика од лани".

No Response to "Калстром:Можеме да го елиминираме Реал"

Leave A Reply