среда, февруари 16, 2011

Валдес го брани Касиљас

Posted on 2/16/2011 by Dimitar Madridista

Голманот на Барселона Виктор Валдес застана во одбрана на својот колега од Реал Мадрид Икер Касиљас.Неговиот најголем конкурент во репрезетацијата на Шпанија доби црвен картон уште во 2-та минута на Неделниот натпревар против Еспањол,и со тоа влезе во историјата како најбрз голман кој заработил исклучување во Примера.Кралскиот клуб се одлучи да упати жалба при што Валдес смета дека ќе биде прифатена."Внимателно ја погледнав ситуацијата и сметам дека исклучувањето не беше фер.Изгледа дека немаше директен контакт со противничкиот играч,но разбирам дека ситуацијата беше многу тешка за судијата да донесе одлука"рече Валдес кој додаде дека борбата за титулата се уште не е завршена и дека Реал сеуште има шанси.

2 Response to "Валдес го брани Касиљас"

.
gravatar
Анонимен Says....

Good post. I definitely love this website.
Keep it up!

My weblog - outright

Leave A Reply