четврток, февруари 10, 2011

Парехо се враќа на лето

Posted on 2/10/2011 by Dimitar Madridista

Тврдењата на Марка од пред неколку недели за враќањето на Парехо излегоа дека се вистинити.Имено Гетафе побара од Реал Мадрид Парехо да остане и по завршувањето на сезоната но Перез ја одби понудата по барање на Мурињо.Во договорот помеѓу двата клуба постои и buy-back клаузула според која Реал може да го врати Парехо по завршувањето на сезоната.Мурињо во него гледа одлична замена за Чаби Алонсо,иако се чинеше дека тоа ќе биде Естебан Гранеро.Парехо ке добива 1,8 милиони евра по сезона.

No Response to "Парехо се враќа на лето"

Leave A Reply