четврток, февруари 10, 2011

Адебајор останува за 15 милиони фунти

Posted on 2/10/2011 by Dimitar Madridista

Жозе Мурињо инсистирал кај челниците на Реал Мадрид да го откупат договорот на Адебајор со Манчестер Сити со што "граѓаните" би добиле 15 милиони фунти и би биле во загуба затоа што за да го доведат од Арсенал платија 25 милиони фунти.Со доаѓањето на Бернабеу Адебајор ги воодушеви сите,со што Мурињо посакува целосен негов трансфер на лето.Менаџерот на Сити,Роберто Манчини изрази желба повтроно да го види во своите редови,но Адебајор истакна дека не сака повеќе да го облечи небесно-синиот дрес.

No Response to "Адебајор останува за 15 милиони фунти"

Leave A Reply