среда, февруари 09, 2011

Бејл доаѓа на лето

Posted on 2/09/2011 by Dimitar Madridista

Реал Мадрид преговара со Тотенхем околу купопродажба на Герет Бејл,и според Англискиот весник Сан тој би требало да биде играч на Реал Мадрид веќе од наредната сезона.Кралскиот клуб испрати свои претставници во Лондон на чело со Мигел Пардеза кој ќе ги заврши започнатите преговори со Тотенхем,а тоа би резултирало со потпишување на преддоговор кој би бил гаранција за доаѓањето на Бејл во Реал Мадрид.Цената на трансферот би изнесувала мин. 40 милиони евра.Мурињо сакаше да го доведе Бејл и во Интер,а после импресивната игра која ја покажа оваа сезона,тој стана мета на скоро сите европски гиганти.

No Response to "Бејл доаѓа на лето"

Leave A Reply