вторник, февруари 08, 2011

Каналес : Ке се борам за место во тимот

Posted on 2/08/2011 by Raisinloaf


Серхио Каналес изјави дека ке даде се од себе да се наметне на тренерот на неговиот клуб.Младата ѕвезда инсистира дека е потполно спремен да се бори за место во првиот тим.19-годишниот Каналес играше против Сосиедат но во игра влезе при самиот крај на натпреварот.

Каналес:Навистина е комплицирано кога не играте долго време , но тоа е Реал Мадрид и сакам да продолжам овде и да настапам што е можно повеке до крајот на сезоната со што би му се наметнал на тренерот.Уживам играјки за Реал Мадрид во секој момент.

No Response to "Каналес : Ке се борам за место во тимот"

Leave A Reply