среда, февруари 02, 2011

МАРКА : Рамос против Севиља како стопер!

Posted on 2/02/2011 by Raisinloaf


Шпанскиот весник МАРКА денеска го објави  составо за вечерашниот дуел помеѓу Реал Мадрид и Севиља на Сантијаго Бернабеу иако од двата клува не се потврдени.

Откако  во првиот дуел на гости Реал славеше со 0:1 сега дојде ред на возвратниот дуел во кој екипата на Мурињо има шанси да се пласира во финалето на Купот на Шпанија каде за противник би ја имал Барселона ако се знае дека таа уште на првиот натпревар си ја заврши работата со победата над Алмерија со 5:0.Што се однесува на составот за вечерва на стоперските позиции ке бидат Рамос и Карваљо а во првиот состав најавен е и Алонсо и Бензема со што Адебајор ке остане на клупата.

Можен состав : Реал Мадрид

Касиљас,Арбелоа,Рамос,Карваљо,Марсело,Кедира,Алонсо,Озил,Ди Мариа,Роналдо и Бензема.

Можен состав : Севиља

Варас,Наваро,Ескуде,Алексис,Санчез,Ромарик,Зокора,Навас,Капе,Фабијано и Кануте.

No Response to "МАРКА : Рамос против Севиља како стопер!"

Leave A Reply