четврток, февруари 03, 2011

Извештај : Реал Мадрид 2:0 Севиља

Posted on 2/03/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид вечерва во реванш дуелот од полуфиналето на Шпанскиот Куп славеше по вторпат над Севиља , овој пат со 2:0 со головите на Месут Озил и дебитантскиот на Емануел Адебајор.Со пласманот во финалето на Купот , Реал Мадрид го очекува ново ЕЛ Класико со Барселона која исто така се пласираше во Финалето кое се игра на Местаља.

Видео од Натпреварот :

No Response to "Извештај : Реал Мадрид 2:0 Севиља"

Leave A Reply