вторник, февруари 01, 2011

Кројф:Реал не смее да се отпише

Posted on 2/01/2011 by Dimitar Madridista


Легендата на Барселона и на светскиот фудбал Јохан Кројф порача како никако не смее да се отпише Реал Мадрид во трката со Барселона за титулата првак на Шпанија.Екипата на Жозе Мурињо е поразена на гостувањето во Памплона кај Осасуна со 1-0,и сега Барселона има 7 бодови предност пред најголемиот ривал."Шпанското првенство не е ни блиску за да биде одлучено.Седум бодови предност и подобра гол разлика претставуваат голема предност,но никој не смее да го отпише Реал Мадрид предвреме"рече Кројф.

No Response to "Кројф:Реал не смее да се отпише"

Leave A Reply