четврток, февруари 24, 2011

Кедира ќе отсуствува 2-3 недели

Posted on 2/24/2011 by Dani
Играчот на Реал, Сами Кедира ќе отсуствува 2-3 недели поради повреда на мускулот на мечот од 1/8 финалето на ЛШ против Лион. Кедира играше само 68 минути, кога поради повредата на негово место влезе Ласана Диара. Се очекува Кедира да ги пропушти натпреварите против Депортиво, Малага и Расинг

No Response to "Кедира ќе отсуствува 2-3 недели"

Leave A Reply