вторник, јануари 25, 2011

Куп на Шпанија : Повикани за Севиља

Posted on 1/25/2011 by Raisinloaf


Жозе Мурињо го објави составот кој ке му биде на располагање утре во првиот полуфинален дуел со Севиља од Купот на Шпанија.
Иако е реткос сепак , Мурињо во тимот утре ке има дури 23 играчи.Меѓу нив повикане е и стоперот Давид Матеос кој оваа сезона доби професионален договор но не и многу шанси за игра.Очекувано повикан е и Сами Кедира кој е опорави од повредата а на списокот се најде и Мамаду Диара кој поради приватни проблеми пропушти три натпревари.На пресот не се појави Мурињо , наместо тоа пресот го водеше Аитор Каранка.Натпреварот против Севиља се игра утре во 20:00 часот.

Список на играчи:

Голмани:Касиљас,Адан,Мехиас
Одбрана:Карваљо,Рамос,Матеос,Марсело,Арбелоа,Албиол,Гарај
Средина:Гаго,Лас,Диара,Кедира,Гранеро,Алонсо,Леон,Ди Мариа,Каналес,Кака,Озил
Напад:Роналдо,Бензема

No Response to "Куп на Шпанија : Повикани за Севиља"

Leave A Reply