вторник, јануари 25, 2011

Официјално : Емануел Адебајор 6 месеци во Реал!!!

Posted on 1/25/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид и официјално објави на својата страница дека постигнале договор со Манчестер Сити за позајмица на нивниот напаѓач Емануел Адебајор.По веста на АС и Марка дека Руд Ван Нистелрој нема да премине во Реал , и дека Реал е блиску до ангажман на Адебајор сега и официјално е потврдено.Перез за Адебајор издвои 2 милиони евра , а Адебајор до крајот на сезоната ке го носи дресот на Реал и ке прима по 200.000 евра неделно , 50% ке му плаќа Реал а останатите 50% Сити.Неговото доаѓање значи дека Игуаин и официјално го пропушта остатокот од сезоната и дека ке биде отпишан од составот од сите натпреварувања за да се отвори место за Адебајор.

No Response to "Официјално : Емануел Адебајор 6 месеци во Реал!!!"

Leave A Reply