вторник, јануари 25, 2011

На лето со Агуеро,Љоренте и Игуаин во нападот???

Posted on 1/25/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид веке се подготвува за летниот трансфер период и за таа цел Перез подготвил голема сума на располаѓање.
Имено тој планира да ја плати откупната клаузула поставена од Атлетико Мадрид за напаѓачот Агуеро која изнесува 45 милиони евра.Но Перез не планира да застане овде.Тој веке се помирил дека Бензема нема капацитет и желба да успее во Реал и поради тоа ке го продаде и со парите заработени од него а ке бара околу 35 милиони евра планира да ги вложи во напаѓачот на Атлетик Билбао , Фернандо Љоренте.Со тоа Реал би имал страшен избор во нападот , составен од Љоренте,Агуеро и Игуаин но сепак ова се сеуште шпекулации.

No Response to "На лето со Агуеро,Љоренте и Игуаин во нападот???"

Leave A Reply