вторник, јануари 25, 2011

Ван Нистелрој отпаѓа , Павлиниченко нова мета?

Posted on 1/25/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид до крајот на овој месец мора да ги задоволи желбите на тренерот Жозе Мурињо кој не може да игра со еден напаѓач бидејки формата на целата екипа константно опаѓа.

Реал во последно време не е ни оној што го гледавме минатата година.Причина за тоа е честото менување на формацијата откако Бензема го увери тренерот дека не е во форма и затоа Мурињо бара уште еден искусен напаѓач во тимот.Се шпекулираше дека се е готово за Руд Ван Нистелрој да дојде на шест месечна позајмица но тоа не се оствари.Затоа Реал тргнува по напаѓачот на Тотенхем  , Рускиот интернационалец , Роман Павлиниченко кој ретко игра сезонава и поради тоа бара да се пресели во друг тим.29-годишниот Павлиниченко договор со Тотенхем има до 2013 година и е проценет на околу 8 милиони евра.Оваа сезона настапил на 17 натпревари од кои само на 9 како стартер.Сепак да не биде толку лесно проблем и околу овој трансфер би можело да биде платата на играчот.Реал би можел да му дава по 75.000 евра неделно во следните 6 месеци додека тој бара 25.000 повеке со што ке се израмни и дури и надмине по примањата на некои веке легенди во Реал што е недозволиво.

No Response to "Ван Нистелрој отпаѓа , Павлиниченко нова мета?"

Leave A Reply