четврток, јануари 06, 2011

Можен состав за Леванте

Posted on 1/06/2011 by Raisinloaf


Вечерва Реал го игра возвратниот натпревар со Леванте во Купот на Шпанија.Но по победата од 8:0 ова може и да се нарече неважен натпревар за Реал каде не треба да се троши силата , сепак Мурињо јасно даде до знаење дека мора да се победи.

Иако , во составот вечерва ке ги нема Роналдо,Касиљас,Марсело,Алонсо,Ди Мариа,Озил и Игуаин , Реал сепак има квалитетни играчи кои можат да го однесат Реал повторно до победа.

Според Марка почетниот состав е овој:

Адан,Рамос,Пепе,Гарај,Арбелоа,Кедира,Гаго,Гранеро,Каналес,Леон и Бензема.


Според АС почетниот состав е овој:

Адан,Лас,Рамос,Пепе,Арбелоа,Кедира,Гаго,Леон,Гранеро,Карлос(Хуанфран) и Бензема.


На овој натпревар сигурни шанси ке добијат Кака,Гаго и Каналес со цел што побрзо се вратат во форма.

No Response to "Можен состав за Леванте"

Leave A Reply