четврток, јануари 06, 2011

Реал и Интер во битка за Ганзо и Нејмар

Posted on 1/06/2011 by RaisinloafИнтер Милан и Реал Мадрид ке се борат за потписот на дуото на Сантос, Паоло Хенрике Ганзо и Нејмар.

Интер ке се обиде да ги исполни желбите на новиот тренер Леонардо и ке му ги доведе неговите сонародници од тимот на Сантос.Сепак во тоа ке има потешкотии бидејки Флорентино Перез истотака му ветил на Мурињо дека ке му ги ангажира овие играчи.Сепак според медиумите , добрите односи помеѓу Мурињо и претседателот на Интер , Масимо Морати имало договор со кој Реал ке му го отстапи постариот Ганзо на Интер а Нејмар ке премине во Реал.

Челзи минатото лето беше одбиен во наремата да го ангажира Нејмар, додека Јунајтед се поврзуваше со Ганзо.

No Response to "Реал и Интер во битка за Ганзо и Нејмар"

Leave A Reply