недела, јануари 30, 2011

Мората продолжува со одличните игри

Posted on 1/30/2011 by Raisinloaf


Алваро Мората продолжува со одличните игри.Младиот напаѓач на Кастиља сезонава одигра неколку натпревари во дресот на Реал но сепак Мурињо одлучи да ангажира нов напаѓач.Откако се врати во Кастиља продолжува со одличните игри и по три одиграни натпревари на кој Кастиља славеше а Мората постигнуваше одлични погодоци дојде ред и на Екстремадура кој поведе со 0:1 во Мадрид но Мората веднаш го изедначи резултатот.По тоа гостинската екипа да си постигне автогол за 2:1 за Кастиља.Уште еден млади и надежен напаѓач на Реал , Хозелу со одличен соло продор постигнува погодок за конечни 3:1 и четврта по ред победа на Кастиља.Прашање е до кога Реал ке го занемарува младинскиот погон во кој има одлична перспектива во Мората,Хозелу,Сарабиа,Хуанфран,Раул Руиз и можеби најголемата надеж на Реал Мадрид во последните 10 години младиот Алекс Фернандез.Овде е и еден Хесе Родригез кој е споредувам со Лионел Меси и Кристиано Роналдо поради одличниот осет за дриблинг и постигнување погодоци.

Реал Мадрид - МК отсега еднаш неделно ке ви ги претставува младите надежи на Реал Мадрид.И оние кои сеуште се во академијата и оние кои си поварале иднина во друга средина.

No Response to "Мората продолжува со одличните игри"

Leave A Reply