недела, јануари 30, 2011

Арбелоа стартер , Адебајор на клупа

Posted on 1/30/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид вечерва против Осасуна ке игра без Марсело ко остана во Мадрид поради грип.Арбелоа ке го замени во стартниот состав и со тоа се покажува дека Арбелоа е многу важен играч за Реал Мадрид.Емануел Адебајор очекувано на овој натпревар ке остане на клупата и ке чека Мурињо да му даде шанса за деби.Ласана Диара исто така ке ја чека својата шанса од клупата откако Сами Кедира се врати на својата позиција.Останатиот дел од тимот би требало да остане непроменет.

Така за Реал вечерва од првата минута би требало да настапат : Касиљас,Рамос,Карваљо,Албиол,Арбелоа,Кедира,Алонсо,Озил,Ди Мариа,Роналдо и Бензема. Мурињо на клупата ке има 10 играчи на располагање од кои двајца се голмани.Се верува дека адебајор ке биде еден од тројцата кои ке добијат шанса.Натпреварот со Осасуна се игра во 19:00 часот а Реал освен три бода за друг исход не ни треба да размислува откако Барселона синоќа победи и сега е на +7 од Реал.

No Response to "Арбелоа стартер , Адебајор на клупа"

Leave A Reply