четврток, јануари 27, 2011

Макуа : Не го продавам Љоренте на Реал

Posted on 1/27/2011 by Raisinloaf


Претседателот на Атлетик Билбао , Фернандо Гарсиа Макуа инсистира дека Љоренте нема да замине од Билбао.

Љоренте е летна трансфер цел на Реал Мадрид како што изјави Флорентино Перез.

Но Макуа изјавува : "Фернандо Љоренте нема да го напушти Билбао летово".
"Се додека сум јас претседател и член на одборот , Љоренте нема да биде продаден , посебно на Реал".
"Желбата на Љоренте е да продолжи да игра за Билбао и да стане легенда на клубот".

No Response to "Макуа : Не го продавам Љоренте на Реал"

Leave A Reply