петок, јануари 28, 2011

Арсен Венгер сеуште се интересира за Бензема

Posted on 1/28/2011 by Dimitar Madridista


Напаѓачот на Реал Мадрид Карим Бензема се наоѓа на мета на менаџерот на Арсенал Арсен Венгер,кој има намера да го доведе на Емирати.Венгер никогаш не криеше дека Бензема му е голема желба уште од времето кога го носеше дресот на Лион. Доаѓањето на Емануел Адебајор на Бернабеу,значи и дефинитивно заминување на Карим Бензема од Реал Мадрид.

No Response to "Арсен Венгер сеуште се интересира за Бензема"

Leave A Reply