петок, јануари 07, 2011

Официјално:Реал го негираше заминувањето на Лас!

Posted on 1/07/2011 by Raisinloaf


Од Реал Мадрид денеска ги негираа написите на МАРКА и АС дека Ласана Диара ке го напушти клубот за да се пресели во Јунајтед.
Од клубот јасно дадоа до знаење дека нема да има никакви преговори и дека играчот останува во клубот.Ниту понуда од 25 милиони евра нема да го премислат раководството , па со тоа се затвараат сите шпекулации околу заминувањето на Лас.

Играчот бараше состанок со управата и бараше да му се појасни кој е неговиот статус во клубот и дали за него ке има место и по оваа сезона.Нормално , клубот му одговори во негова полза па со ова навивачите можат да бидат спокојни бидејки Лас останува и клубот нема да ја повтори истата грешка од минатото кога вредниот Макелеле беше продаден на Челзи а подоцна тоа се покажа како огромна грешка.

No Response to "Официјално:Реал го негираше заминувањето на Лас!"

Leave A Reply