сабота, јануари 08, 2011

Каналес:Не сум среќен , но не заминувам

Posted on 1/08/2011 by Raisinloaf


Серхио Каналес изјави дека не е задоволен со моменталниот третман во клубот но и покрај тоа не сака да замине и ке се бори за своето место.

Младиот плејмејкер на неговата позиција има два конкурента , Месут Озил и Кака.Со опоравувањето на Кака , шансите на Каналес се намалија.Но по натпреварот со Леванте каде играше од првата минута изјави дека нема да мера да си замине иако го поврзуваа со тоа.Каналес изјави дека знаел колку е тешко играњето во Реал  но дека секоја жртва вреди за тоа.

Каналес:Не сум среќен што мора да седам на клупа.Но нема да го напуштам Реал поради тоа , напротив , ке тренирам напорно за да му се наметнам на тренерот.Играњето за Реал е многу комплицирано и знаев за тоа.Затоа сега морам да ги искористам сите шанси кои ке ми бидат пружени.Среќен што се развивам покрај тренер како што е Мурињо и пред соиграчите , но сепак сакам повеке да играм.Но за тоа мора да се работи напорно.

No Response to "Каналес:Не сум среќен , но не заминувам"

Leave A Reply